Internet 123

Tvorba webových stránek od profesionálů

Menu

Tvorba webových stránek vám už vůbec nemusí dělat těžkou hlavu. Na našem trhu se pohybuje mnoho nejrůznějších firem, které se touto činností zabývají a rády s vámi zkonzultují vše, od hostingu, přes webové stránky samotné, až po jejich správu a údržbu. Jenom musíte dobře hledat. Můžete narazit na firmy, které se zabývají jenom tvorbou stránek samotných, stejně tak narazíte na společnosti, které umí vše - což je samozřejmě výhoda, protože tím šetříte nejen svůj čas, ale také duševní zdraví. Stejně tak pak narazíte na firmy různých cenových kategorií.

Pokud by vás zajímalo, jak vytvořit webové stránky, tedy proces samotný, vězte, že se skládá z několika kroků. Na jedné straně totiž potřebujete prostor na internetu, tedy hosting společně s adresou webu, tedy doménu. Vedle toho ale potřebujete soubor(y) obsahující samotné stránky. Většinou jde o jakýsi text napsaný v HTML, pravděpodobně v něm narazíte minimálně na CSS znaky, ale možná i jiné. Tyto soubory umí webový prohlížeč přečíst tak, aby je mohl zobrazit jako webovou stránku. Toto vše si můžete zajistit sami: nejeden server nabízí web hosting zdarma a vytvoření jednoduché stránky také není zase tak těžké, jak by se mohlo zdát.

Chcete - li ale mít profesionálně vyhlížející stránky, toužíte po tom mít na nich umístěno vlastní video, mapu, internetový obchod, nebo snad na to, abyste stránky vytvářeli sami nemáte čas, stále je tu možnost vyhledat na internetu rady o tom, která firma pro vás bude ta nejlepší. Můžete vyhledat výrazy jako „tvorba webu" nebo „tvorba webu ceník", zajímá - li vás i nákladnost. Stejně tak se můžete porozhlédnout po internetových fórech, kde se s vámi klientela různých společností jistě podělí o své zkušenosti.

Pokud je tvorba webu úspěšně dokončena a přesto vaše stránky nikdo nenavštěvuje, respektive neprojevuje zájem o nabízené zboží a služby, je potřeba se obrátit na specialisty a zajistit si odbornou analýzu webu. Společnost, která tuto službu zastřešuje, zjistí, zda stránky neobsahují závažné chyby. A to jak z pohledu uživatelské přívětivosti stránek, tak i z funkčního hlediska a jeho pochybení. Nakonec společnost provede SEO analýzu vašich webových stránek a dodá reporty obsahující seznam chyb a také doporučení, která by měla vést k větší návštěvnosti vašich stránek.

Pokud s reportem chyb zavítáte ke společnosti, která vám vaše webové stránky vytvořila, měla by zjištěné chyby do vašich stránek zapracovat. Jestliže však máte web zdarma, který používá předepsanou šablonu, budete si muset sehnat programátora, který report zapracuje. Může se stát, že u společností, které provozují webové stránky zdarma, nebudou ochotni tento report zpracovat. V tuto chvíli vám zřejmě nezbude nic jiného než si nechat udělat stránky nové.

Ačkoli se může stát, že ani zpracování reportů vám nepomůže zvýšit návštěvnost. Nastává čas na hodnocení webu, jestli je jeho zaměření správné. Občas se stává, že zvolený sortiment nebo popisované téma je natolik specifické nebo se naopak vyskytuje v obrovském množství, že vaše stránka není působivá a je třeba změnit téma.

Máte-li nápad na dobré téma nebo prezentaci své osoby či firmy, doporučujeme vám začít se zaobírat tématem tvorba www stránek. Na internetu je mnoho společností, které nabízejí webové stránky zdarma. Spuštění zdarma vytvořených webových stránek je velice jednoduché a není zapotřebí znát složité programy. Vyberete si jednu z volných domén druhého řádu a jednu z předdefinovaných šablon designu a poté stačí plnit stránky vaším obsahem.

Společnosti, které nabízejí webové stránky zdarma, vydělávají na tom, že na vaše stránky umístí reklamu. U www stránek zdarma se setkáme také s možným omezením. Například celková velikost webové prezentace. Také vaše webové stránky budou s šablonovým designem, který můžou použít tisíce jiných uživatelů. Obsah vašich stránek se bude muset taktéž držet smluvních podmínek poskytovatele.

Správa webu, který vám bude zdarma vytvořen, se provádí přes administrační rozhraní a obsah stránek se plní pomocí editoru, který si můžeme představit jako zápisník nebo blok. V případě, že vás vytvořené stránky nebudou už zajímat, ale nebudete je chtít zrušit, můžete si najít někoho, kdo se stane adminem (správcem) a bude stránky kontrolovat, aktualizovat a celkově spravovat. Tato situace nastává také při rozšíření webu a nedostatku času majitele. Práci admina vyhledávají převážně studenti vysokých škol, kteří zmiňovanou prací získávají kvalitní praxi. Práci správce může vykonávat více lidí, stačí přihlašovací údaje.

Tvorba webu může přinést nejedno úskalí a znamená pro autora několik problémů, které bude muset vyřešit. Všechny problémy lze ale nějak vyřešit, nejlepší ale je nenadělat na stránkách chyby hned ze začátku. Některé stránky jsou špatné v tom, že jsou špatně dohledatelné vyhledávači, jiné mají tak nepřehledný design, že se obyčejný uživatel ztratí na první pohled.

Proto je třeba dát si pozor hned na začátku a vytvořit si přehledný grafický návrh webu. Ten společně se strukturou stránek tvoří design. Nikam nespěchejte a vše si v klidu promyslete. Potřebujete, aby grafická podoba působila dobrým, oku ladícím dojmem, stejně tak nesmí klientovi dělat problém se na stránkách zorientovat. Pro přehlednost je také vhodné použít do hlaviček jednotlivých stránek různá klíčová slova, zároveň ale nesmí být moc, aby uživatel, který si otevře vícero stránek, přesně věděl, co v které záložce najde.

Chcete-li pak vědět, zda vaše stávající či nově vytvořené stránky mají dobře utvořený design, je tu pro vás analýza webu. Ta vám umožní prozkoumat web ze všech stran: ujistíte se, že jsou dobře čitelné pro většinu používaných prohlížečů, stejně tak zjistíte, nakolik jsou dohledatelné pro vyhledávače a vůbec vše, co je na stránkách dobře a co špatně, abyste mohli případné chyby odstranit.

Tvorba webových stránek se skládá z několika na sebe navazujících kroků. Nejprve je třeba se rozhodnout, čím se budou www stránky zabývat a co na nich návštěvníci najdou. Toto je nejdůležitější krok, neboť na internetu je nepřeberné množství webů, které nikdo nespravuje a v tom případě ani nenavštěvuje. Samotná tvorba webových stránek vyžaduje pečlivost, důslednost a pozdější aktualizace. Pokud máme téma vybrané a počítáme s ním i do budoucna, můžeme začít postupně tvořit www stránky. Zjišťujete, že nemáte čas se neustále dívat na své stránky, aktualizovat je a obměňovat modernější grafikou?

Není nic jednoduššího než si nechat webové stránky zdarma vytvořit firmou. Na trhu se objevuje obrovské množství firem specializujících se na jednoduché moduly webových stránek, které jsou zdarma klientům poskytovány a je pouze na nich, zda v budoucnu budou platit za aktualizace a správu jejich stránky, nebo tuto činnost budou poskytovat oni sami. O tvorbě webové stránky zdarma můžete hodně pročíst na internetu, popřípadě v knihkupectví. Je všeobecně známo, že v dnešní době najdeme nesmírné množství rad a nápadů na vylepšení internetových stránek.

Chtěli byste raději kvalitní internetové stránky bez vlastní práce? Svěřte své nápady do rukou odborníků, kteří vám zpracují návrh a design, poté provedou test webu a jeho aktualizaci. Cena webů se u takovýchto firem odvíjí podle počtu a náročnosti funkcí. Někomu stačí jednoduchý web plný zajímavých informací, někdo vytváří internetové stránky s e-shopy, což je obecně známo jako pohodlná forma nakupování z křesla vašeho domu. Vytvořili jste si podle příručky nějaké stránky a nevíte, co s nimi dále uděláte? Nezoufejte. Přijďte navštívit některou počítačovou firmu ve vašem okolí a určitě se dozvíte mnoho zajímavých novinek v oblasti spravování a propagace www stránek.

Tvorba www stránek neznamená jen neustálou aktualizaci a kontrolu, ale hlavně je spojena s budoucí propagací a návštěvností. Na každé webové stránce naleznete doporučené odkazy, reklamní bannery nebo výrazné blikající ikony, které vás lákají na soutěže a slevy. Samozřejmě platí, že čím více navštěvovaný a známý web, tím více se ostatní chtějí podílet svými reklamami na upoutání klientů.

Představte si, že jste jediným uživatelem, který prodává například zájezdy, a víte, že cestuje většina lidí v zemi. Váš grafický návrh webu dokázal zaujmout a mezi lidmi se stránka rozšiřuje ať už k nahlédnutí nebo koupení nějaké služby. Laicky řečeno, se zvýšením návštěvností můžeme očekávat i nárůst prodaných zájezdů a s tím spojené výdělky. Samozřejmě, takováto reklama vydrží jen nějakou dobu a je třeba vymýšlet jinou formu propagace stránek. Často se setkáváme s reklamou na domech, podél cest a velice osvědčeným nástrojem propagace se také stala tištěná reklama, například do schránek nebo formou letáčků v obchodech.

Mnoho firem využívá hodnocení webu jako nástroj propagace. Na trhu se objeví novinka, opět si uveďme na příkladu, kvasnicové pivo. Je to něco zajímavého, ojedinělého a v restauračních zařízeních najdete na stolech hodnocení tohoto produktu na daných internetových stránkách, s tím spojenou soutěž a v samotném výsledu návštěvu webu. I toto je způsob propagace webu. Nejde o to propagovat jenom nové věci, ale také ty, o které nikdo nejeví už zájem, ať už formou různých slevových akcí, nebo modernizací webu. Hodnocení webu se může objevit na stránkách samotných formou dotazníku, od kterého se očekává kritika návštěvníků a rady na vylepšení.

1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one