Internet 123

Tvorba webových stránek od profesionálů

Levné webovky a jejich správa

Levné webovky a jejich správa
Podstatnou záležitostí pro dobré fungování webových stránek je správa webu. Správu můžeme provádět sami nebo ji svěřit odborným pracovníkům. Ve firmách ji nejčastěji provádějí osoby, které mají k webu systémově nejblíže – asistentky, sekretářky, PR specialisté. Správce webu přímo ovlivňuje stav naší webové stránky, jaký dojem naše stránka na recipienta dělá, jak se na ni cítí a orientuje.

Úvodní stránka je nejdůležitější částí, už oslovení by mělo být pozitivní a dobře nalaďující. Samozřejmě očekáváme, že i celý webdesign bude už na první pohled jímavý. Dobré je už na úvodní stránce krátce shrnout obsah stránek, dlouhé texty návštěvníka raději odradí, informace by měly být stručné a jasné. Avšak pravidlo o krátkosti a stručnosti neplatí vždy – například popis nabízeného produktu by měl být co nejobsáhlejší, můžeme odkazovat na diskuse. Vypovězené informace by samozřejmě měly zachovávat logickou strukturu. Doporučuje se také výrazněji vyznačit důležitější informace, nasměrovat příjemce na další přímé odkazy, které by měly být označeny celým názvem.

Tvorba www stránek neodmyslitelně zahrnuje i aktualizaci webu. Změní-li se důležité osobní informace (adresy, telefonní čísla, stanoviště), neměli bychom zapomenout tyto informace zveřejnit, tedy je aktualizovat. Pravidelnou aktualizaci zajišťuje správce našeho webu, jak jsme uvedli námi pověřená osoba nebo my sami.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one