Internet 123

Tvorba webových stránek od profesionálů

Tvorba webu

Programovacím znalostem se úspěšně vyhýbám už od školních let a dokonce i na poli „html" jazyka, jímž vládne kdekterý počítačový amatér, jsem naprostý ignorant. A to prosím přiznávám, že raději budu před okolím za programátorského tupce, než bych byl podle výsledků své práce, na ztvárnění www stránek, označován za osobu, která je schopna zplodit tak neuvěřitelně špatný webdesign. Prostě to neumím. Ovšem já, na rozdíl od jiných, dovedu si říct: „ne, to sám nezvládnu" a pro lepší výsledek oslovím toho, kdo to umí. On potom třeba přijde za mnou kvůli tomu, co ovládám já.

Sám bych byl schopen nanejvýš vytvořit grafický návrh webu - tím myslím jakých fontů na stránce použít, v jakých velikostech, kolik barev a kam umístit, jakým dojmem by měla stránka působit na první, druhý, případně další pohledy; tak tedy toto bych zvládl. Možná. Na papíře. V počítači už podstatně hůř. A už vůbec bych nedokázal svoji grafickou představu převést do souvislých řad symbolů, značek, systému lomítek a jiných tajných kódů řeči počítačů a IT vzdělanců.Tvorba webu prostě není žádná legrace.

Tento můj ostych a určitá počítačová „intelektuální zakřiknutost" byly tím hlavním důvodem, proč byla tvorba webových stránek naší rodiny svěřena odborníkům. Přeci jen, internetové stránky, kde bude moje jméno a podoba vystaveno zrakům mnoha známých, příbuzných, přátel i lidí z opačné strany stupnice sympatií, by měly mít alespoň nějakou úroveň (…když už obsah sám za mnoho nestojí…). Kdo má podobný vztah k tvorbě webu, ať se zachová podobně jako já - ubude nefunkčních a nevkusných www stránek!

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one